Spotkania

 

Pierwszym, chyba największym spotkaniem na zlocie jest Uroczyste otwarcie. Podczas otwarcia większość osób zakłada swoje odświętne stroje lub przynajmniej elementy indiańskie, ozdoby. To najbardziej chyba pokazowa część całego zlotu. Przedstawiany jest organizator zlotu, prezentowane poszczególne grupy (np. stowarzyszenia), później następuje najczęściej wspólny taniec, zabawa. Po prostu cieszymy się ,że kolejny zlot właśnie został otwarty. W tym roku przez pierwsze 4 dni będzie odbywało się Pow wow – zapraszamy do zapoznania się z etykietą

O kolejnych spotkaniach dotyczących przeróżnych spraw - informują najczęściej obwoływacze. Oczywiście zanim cokolwiek obwołają, powinni otrzymać od ogłoszeniodawcy gift - czyli jakiś prezent, formę zapłaty za ciężką pracę.

Spotkania najczęściej odbywają się na środku placu, albo przy głównym ognisku. Nie powinno się zwoływać ludzi w samo południe, w największy upał. Spotkania najczęściej odbywają się popołudniami lub rano - dobrze jednak odpowiednio wcześnie zarezerwować czas. Bywa, że w jednej chwili parę osób jednocześnie chciałoby zrobić spotkanie. Decyduje kolejność lub ważność spotkań. Bywa też, że w jednym czasie trzeba wybrać, dokąd się udać.

Oczywiście nie każde spotkanie musi być oficjalne, ogłoszone przez obwoływacza. Wiele spraw załatwia się najlepiej w cieniu tipi, przy ognisku, wieczorami, podczas małych, prywatnych spotkań. Nie każde z nich jest otwarte, nie należy na siłę nigdzie wchodzić. Niemniej jak najbardziej poleca się chodzenie na jak największą liczbę spotkań, można wtedy poznać ludzi, dowiedzieć się czegoś ciekawego. Nawet jeśli temat spotkania z początku może nie interesować - warto pójść i posłuchać. Nie zawsze mówi się wyłącznie na zadany temat.

Warto pytać. Żadne pytanie nie jest niemądre.

Informacje na podstawie subiektywnych spostrzeżeń i doświadczeń uczestników zlotów PRPI. Wykorzystanie materiałów wyłącznie po uzyskaniu akceptacji.