"Indiański Świat" w Koszalinie zaprasza

Nasze oferty


Brama do 'Indiańskiego Świata' w Koszalinie przy ul. Lubiatowskiej 213 jest otwarta codziennie od początku maja do końca września, w godzinach od 09:00 do 19:00.


Indiański Świat' to ośmiohektarowe gospodarstwo agroturystyczne stylizowane na indiańską wioskę - największy tego typu ośrodek rekreacji, edukacji i rozrywki w Polsce.


Do 'Indiańskiego Świata' można dojechać z centrum Koszalina autobusem MZK nr 2 lub we własnym zakresie. Dla autokarów, samochodów i rowerów mamy strzeżony parking.


Przy wejściu nasi goście mogą zapoznać się z pełną ofertą 'Indiańskiego Świata', skorzystać z usług fachowego przewodnika, nabyć bilety (w cenie już od 4 zł od osoby), literaturę o tematyce indiańskiej i liczne pamiątki.


Stylowy Domek Myśliwski to nie tylko zaplecze gospodarcze i noclegowe dla gospodarzy 'Indiańskiego Świata' i ich przyjaciół, ale także możliwość zapoznania się z gromadzonymi tam elementami indiańskiej kultury i historii.


Twórcami 'Indiańskiego Świata' są Ola i Konrad Konarzewscy, od wielu lat aktywni uczestnicy Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, gościnni gospodarze licznych indianistycznych spotkań w Lubiatowie, w tym XXVI Ogólnopolskiego Zlotu Przyjaciół Indian, w trakcie którego latem 2002 roku ponad 500 indianistów rozbiło tam 100 indiańskich tipi a drugie tyle turystów odwiedziło największy indiański obóz w Polsce.


W 'Indiańskim Świecie' można czasami obejrzeć specjalne pokazy indiańskiego pow-wow - festiwalu muzyki, pieśni i tańca. Do wzięcia udziału w wielu punktach programu może zostać zaproszony każdy, a indiańskie zasady gościnności mówią, iż gospodarzom nie wypada odmawiać...


Prawdziwe indiańskie tipi - namoty plemion Wielkich Równin, a także totemy i dekoracje Indian Północno-Zachodniego Wybrzeża, nadają specyficzny klimat położonej na malowniczym wzgórzu części 'Indiańskiego Świata', w której znajduje się m.in. amfiteatr do prezentacji indiańskich pieśni, tańców i ceremonii.


W 'Indiańskim Świecie' można swobodnie zajrzeć do wnętrza autentycznych tipi i poznać ich bogate wyposażenie, porozmawiać z ich mieszkańcami, obejrzeć stroje mężczyzn i kobiet, wodzów, szamanów i wojowników, zobaczyć jak powstają indiańskie przedmioty codziennego użytku i oryginalne ozdoby a nawet - nauczyć się robić je samemu.


Romantyczne zakątki wzdłuż malowniczej ścieżki spacerowej wokół pieknego i pełnego ryb stawu z małą wysepką na środku zachęcają do chwili odpoczynku, podziwiania bogatej roślinności 'Indiańskiego Świata' i wsłuchiwania się w liczne odgłosy niemal nieskażonej przyrody.


W Myśliwskim Zakątku u ujścia strumienia możemy przyjrzeć się jak obozowali i z czego żyli Indianie Krainy Lasów a także odpoczać po wedrówce po 'Indiańskim Świecie' nad brzegiem malowniczego stawu.


Bezpieczna strzelnica z fachową obsługą zapewni chwilę rozrywki, możliwość rywalizacji oraz odrobinę mocnych wrażeń odwiedzającym 'Indianski Świat' starszym i młodszym amatorom zabawy z łukiem i strzałami.


Rozległa łąka w dolinie nad rybnym strumieniem w głębii 'Indiańskiego Świata' daje możliwość złożenia wizyty w małej wiosce Indian Prerii a amatorom niezapomnianej nocy pod gwiazdami - umożliwia (po uzgodnieniu) nocleg w tipi przy ognisku.


Plac zabaw dla dzieci i młodzieży (z możliwością organizacji indiańskich gier i zabaw), duże tio-tipi mieszczące do 50 osób (zwłaszcza w razie przelotnego deszczu), ognisko z ławeczkami i drewnem na opał (także dla amatorów pieczonej kiełbaski czy szaszłyka) oraz piaszczysta plaża nad czystym (i umożliwiającym wędkowanie) stawem - to tylko nieliczne z atrakcji w samym centrum 'Indiańskiego Świata'.


Oferta dla szkół

Oferta dla przedszkoli


Die Welt der Indianer



Welcome to The Indian World



Bliższych informacji udziela oraz rezerwacje dla grup przyjmuje:
Aleksandra Konarzewska
Koszalin, ul. Lubiatowska 213
tel. kom. 0504 639018
mail: olka_kon@hoga.pl

Strona główna

Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie, cenniku, wyposażeniu i personelu wioski.
Zachęcamy do wcześniejszych kontaktów i negocjowania warunków i programów pobytu!




Photos, Text & Design: Co. Cień 2003, 2004