RELACJA (?)  z 12X

Siedziałam sobie sama w domu, przed komputerem i przeglądałam  nowinki internetowe, kiedy nie jaki znajomy, w dość oryginalny sposób, zachęcił mnie do napisania poniższych słów.

Jak wiadomo, 12X to szczególny dzień zarówno dla Indian, jak i dla nas. Kilkunastu przyjaciół, także z poza Warszawy, spotkało się owego niedzielnego dnia, pod ambasadą amerykańską. Strugi deszczu i czujny wzrok policjantów towarzyszyły nam tego południa.  Pokazaliśmy naszą przyjaźń i poparcie dla Indian, wspólnie śpiewając, tańcząc, oraz opowiadając o ich współczesnej sytuacji. Roznosiliśmy także ulotki i opowiadaliśmy zainteresowanym o nas i o celu akcji.

 Ku mojemu zaskoczeniu i oczywiście radości, wiele osób było zorientowanych w temacie, oraz popierało nasze działanie.

Myślę, że dzięki temu małemu świętu, więcej osób zainteresuje się obecnymi relacjami pomiędzy światem indiańskim, a światem białych amerykanów. Wydaje mi się też, że wielu z nas, jako przedstawicieli „białych”, zastanowi się nad własnym życiem, kulturą , wartościami, itp. Niektórzy wyobrażą sobie jak ogólnie możemy być postrzegani przez ludzi innych ras i zastanowią się nad Wspólną przyszłością.  Zakończę moją wypowiedź słowami: więcej tego typu akcji!!!

Anna Wojtaś